Přehled typů autoskel

Připravili jsme pro vás přehled typů námi dodávaných autoskel. Máme pro vás širokou škálu typů autoskel, ze kterých si vyberete právě to autosklo, které bude vyhovovat vašim aktuálním potřebám - od akustických autoskel přes hydrofobní autoskla až po autoskla s integrovanými systémy.

ACOUSTIC GLASS - akustické autosklo

Akustické autoskloAkustické autosklo svou výrazně eliminuje rušivé zvuky z vnějšího prostředí automobilu. Zdrojem těchto zvuků může být aerodynamický hluk, pneumatiky anebo motor Vašeho vozu. Sklo se speciální akustickou fólií dokáže snížit až o 10 decibelů hluk pronikající do kabiny Vašeho vozu oproti sklům bez této akustické fólie.

Díky této vlastnosti lze použít při kompletním zasklení vozu "tenčích" skel, což snižuje celkovou váhu vozu a tím snižuje spotřebu paliva a zároveň redukuje emise CO2.

 

ANTI-HEAT GLASS - sklo odrážející / absorbující teplo

Autosklo absorbující teploToto sklo je pokryto neviditelnou vrstvou oxidu stříbrného. Ten směruje sluneční energii, přesněji řečeno infračervené záření, směrem od Vašeho vozu. Tím se zásadně snižuje vnitřní teplota ve voze. Speciální vrstva je slabá jen několik nanometrů, proto je pouhým okem neviditelná.

Protitepelné ochrany lze dosáhnout i za pomocí jiné technologie, kdy je tepelná energie pohlcována ještě před proniknutím do vnitřního prostoru vozu.

 

ANTI-REFLECTING GLASS - antireflexní sklo

Antireflexní autoskloAntireflexní sklo má z vnitřní strany (strany směrem do vozidla) speciální povrchovou úpravu. Díky této úpravě je antireflexní sklo schopné odrážet až 40% odlesků, které se na ploše skla objevují. Tyto odlesky mohou být zejména z palubní desky ale i různých částí interiéru vozu. Antireflexní sklo nevyžaduje po celou dobu životnosti vozu žádné ošetřování či reaplikaci.

 

CLIMA-COAT GLASS - sklo pro všechna roční období

Autosklo pro všechna roční obdobíKomfort a bezpečnost při Vaší jízdě – to vám přináší čelní autosklo pro všechna roční období. Neviditelná pokovená vrstva na čelním skle pomáhá v létě udržovat příjemné klima uvnitř vozidla a zároveň tato vrstva udržuje v zimním období sklo čisté od sněhu. Tato technologie také pomáhá snižovat spotřebu pohonných hmot a tím i emise oxidu uhličitého.


ELECTROCHROMIC GLASS - sklo s elektrokovovou vrstvou

Elektrochromatické autoskloElektrokovová vrstva na monochromatickém skle zajišťuje tzv. atmosférický efekt. Vy sami si totiž můžete, díky této vrstvičce a jejím skvělým vlastnostem, nastavit propustnost světla do interiéru svého vozu. Tím si také volíte sílu odstínu zatemnění skla.

V současné době se používá tento typ skla zejména pro panoramatické střechy. V blízké budoucnosti se však dá očekávat, že se užití těchto elektrochromatických skel rozšíří i na ostatní části zasklení automobilů.

 

HEATABLE GLASS - vyhřívané sklo

Vyhřívané autoskloVyhřívané sklo umožňuje díky své technologii pohodlné a rychlé odstranění ledu či zamlžení z Vašich skel. Tato technologie téměř neviditelných, vyhřívaných drátků tak zajišťuje vaše pohodlí a zvyšuje komfort užívání Vašeho vozu. Při teplotě -10°C umí vyhřívaná skla odstranit led a zamlžení za méně než pět minut.

 

HYDROPHOBIC GLASS - hydrofobní sklo

Hydrofobní autoskloHydrofobní sklo je autosklo, které jednoduše řečeno odpuzuje vodu. Sklo s hydrofobní vrstvou zkvalitňuje vizuální komfort při cestování za deštivého počasí. Výrazně se dík využití hydrofobního skla zvyšuje viditelnost. V porovnání se sklem bez této úpravy se zvyšuje viditelnost až o 33%. Výhodou také je, že zlepšení viditelnosti je dosaženo po celé ploše skla, tedy i mimo místa, kam svým dosáhnou stěrače Vašeho vozu.

 

LAMINATED GLASS - laminované sklo

Laminované autoskloAirbagy a bezpečnostní pásy jsou dnes jedny z nejdůležitějších bezpečnostních prvků ve vašem voze. Klíčovou roli však začíná hrát i tzv. laminované sklo. Na rozdíl od skla tvrzeného je totiž laminované sklo tvořeno dvěma kusy skel, které jsou k sobě spojené polyvinylbutyralovou fólií. Při rozbití či roztříštění skla zůstávají malé fragmenty skla přilepeny na této fólii a neohrožují tak posádku ani případné další účastníky této nebezpečné situace.

Laminované autoskloLaminované sklo tak díky svým skvělým vlastnostem zvyšuje bezpečnost cestování Vaším vozidlem. Zvyšuje ochranu pasažérů při autonehodách a zabraňuje katapultování pasažérů ven z auta při nárazech. Laminovaná skla mají důležitou bezpečnostní roli i při pokusech o násilné vniknutí do vozidla. Znesnadňují toho vniknutí až desetinásobně. Ve srovnání s klasickým tvrzeným sklem totiž zabere pachateli vniknutí do vozidla vybaveného laminovaným sklem až 10 x více času. Obvykle se používá laminované sklo zejména pro čelní zasklení, svou funkci velice dobře uplatní též u bočních a zadních skel.

 

GLASS with INTEGRATED SYSTEMS - sklo s integrovanými systémy

Autosklo s integrovanými systémyModerní technologie umožňují v současné době již také integrovat do skel různé antény a komunikační senzory. Jako příklad lze uvést zařízení umožňující detekci průjezdu a registraci v mýtných systémech na dálnicích nebo běžné antény pro příjem GSM signálu pro mobilní telefony.