Online rezervace zde!

Stěrače


Stěrače jsou nedílnou součástí každého vozidla, které nám pomáhají jak v dešti, tak i při znečištěném skle. Pečujete o ně a pečujte tím i o svůj perfektní výhled z vozidla.

Stěrače na vozidlech jsou dnes považovány jako automatická věc, bez které se žádné vozidlo neobejde, umožňuje Vám jízdu v nepříznivém počasí, ale také na znečištěné komunikaci, která Vám špiní čelní sklo.

Stěrače doporučujeme měnit minimálně jednou ročně, a to z důvodu, že každé gumičce dochází postupem času i jinými vlivy životnost a tzv. zpuchřelý. Můžeme také vidět, že gumička na stěračích ztvrdne a tím nedochází k perfektnímu přilnutí ke sklu. U všech těchto jevů dost často dochází k poškrábání skla, nebo dělání výrazných šmouh, které vedou k rozostřenému výhledu. V případě jízdy s takovými stěrače není jen nepříjemná, ale dokonce nebezpečná, která může hazardovat s bezpečností Vaši i řidičů kolem Vás.


Doporučujeme Vám při volbě stěračů na Vaše vozidlo vybírat z předních výrobců a dát tak prostor kvalitě. Mezi TOP výrobce stěračů řadíme: BOSCH, SWF a Valeo. Jejich pořizovací cena v některých případech bude vyšší, ale kvalita zpracování, a především kvalita stírací gumičky je oproti levnějším výrobcům nesrovnatelná.Druhy stěračů

Ramínkové stěrače
Nejklasičtějším typem stěračů jsou tzv. ramínkové stěrače, které jsou využívaná desítky let. Kovová konstrukce způsobuje přítlak na gumičku, která dokonale umyje Vaše čelní sklo. Výhodou těchto ramínkových stěračů je většinou příznivá pořizovací cena, naopak u ramínkových stěračů dochází k reznutí kovového materiálu a nižší životnost gumiček.

Flat (ploché) stěrače
Moderní bezramínkové stěrače začínají aplikovat všichni výrobci vozidel, nejen kvůli estetičnosti, ale také praktičnosti a spousty předností. Největší předností těchto moderních stěračů patří vysoká přilnavost na čelní sklo, a to i při vyšších rychlostech. Nemají kovovou konstrukci a tím nedojde ke korozi, naopak jejich pořizovací cena je vyšší nežli u ramínkových stěračů.

Náš sklad disponuje velkou škálou stěračů od největších výrobců, proto se na nás neváhejte obrátit s dotazem jaké stěrače patří na Vaše vozidlo a jaká je jejich cena


Pro zvýšenou viditelnost při jízdě za deště a pro zvýšení bezpečnosti vaší jízdy nás neváhejte kontaktovat!

Hradec Králové / Pardubice / Chrudim / Litomyšl / Svitavy / Vysoké Mýto